O projektu

Jak to všechno začalo

březnový tedy zimní Hauenštejn

Jak jste si mohli všimnout na blogu, navštívil jsem před delší dobou hrad Hauenštejn a zanechalo to na mě své stopy. Hrad jsem společně s bandou bláznů navštívil od té doby ještě dvakrát, což je pro Vás informace zcela podružná a není nutné si jí nikterak ukládat do paměti. Důležitá je návštěva hradu v březnu (viz přiložené snímky).

březnový tedy zimní Hauenštejn

Při ní totiž došlo na to podstatné a to je naše společná úvaha, jak tento hrad, který nám přirostl k srdečnímu svalu, podpořit. Vzhledem k tomu, že já tak trochu fotím a ostatní tak trochu dělají cosplay ze světa Zaklínače, bylo v podstatě jasno, že půjde o nafocení kostýmů.
A aby to dostalo nějaký jasný rámec co do počtu nebo rozměru výsledného díla, bylo rozhodnuto vytvořit kalendář.

březnový tedy zimní Hauenštejn

Nyní Vám ukáži vzorec, který prozatím byde vypadat zcela nesmyslně, ale k jeho smyslu se dobereme záhy.

247 + 66 + 11 = 1
Vysvětlení je v podstatě velice prosté :)

247 dní vymýšlení a plánování jaké náměty na kalendář vybrat, najít a přemluvit lidi, aby si potřebné kostýmy dodělali, udělali a našli si ten jeden den na nafocení a samo to nafotit :)

66 cosplayerů a organizací, které jsme do celého projektu zapojili (od Hauenštejnu, přes Housův Mlýn v Táboře a Skanzen Řepora či SWS Workshop & Cosplay až po Gwint klub, bez jehož pomoci by kalendář asi kdy dorazil na papír a tím mezi lidi včas)

11 dní a nocí strávených na mnoha místech naší vlasti ať už při focení venku v dešti nebo v suchu pod střechou útulné krčmy

1 dobročinný kalendář nakonec nejen na podporu obnovy hradu Hauenštejn, ale částečně i na podporu neziskového festivalu Blavicon


Úvod | O projektu | Ze zákulisí | Spolupracovali | Kalendář / Obrazy